‘Opgeheven tramhaltes moeten snel heropend’

21 January 2022, 12:39 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Google Earth
De opgeheven halte Copernicusplein. Volgens planning zou deze halte overigens na het invoeren van de nieuwe bredere tramstellen op deze lijn niet meer terugkeren.

De tramhaltes die de HTM wegens bezuinigingen heeft opgeheven moeten snel weer heropend zodra de lockdownmaatregelen zijn beïndigd. De motie van de Haagse Stadspartij tijdens de raadsvergadering van 20 januari is met 25 tegen 16 stemmen aangenomen. De bezuinigingen zijn volgens de vervoersmaatschappij nodig omdat het aantal reizigers door de lockdownmaatregelen sterk is teruggelopen.

Een argument van de HTM voor al dan niet tijdelijke opheffing was dat de haltes weinig zouden zijn gebruikt. Voordat corona haar intrede deed stapten er bij deze haltes meer dan tweeduizend mensen in en uit. Bovendien bood de halte Copernicusplein van lijn 12 de mogelijkheid tot overstappen op buslijn 21: een mogelijk waarvan de dagelijkse 600 in- en uitstappers vermoedelijk veel gebruik van maakten.

Ook stoort het de Haagse Stadspartij dat de opheffing van haltes zonder overleg met betrokken bewoners is uitgevoerd. Dat is alleen gebeurd bij een halte van lijn 16. En dat allemaal in een tijd dat het autoverkeer explosief aan het toenemen is, zoals menig verkeersdeelnemer al heeft moeten constateren. Opheffen van tramhaltes gaat de huidige ontstane verkeersobstipatie niet bepaald tegen.

“De zeer beperkte financiële besparing van het (tijdelijk) opheffen van halten weegt niet op tegen de maatschappelijke onrust en schade” schrijft de HSP in haar motie, die tevens is ondersteund door de Partij voor de Dieren, SP en ChristenUnie-SGP.
Heropening van de haltes Nieuwendamlaan, Fahrenheitstraat, Stuyvesantstraat en Copernicusplein heeft volgens de motie de hoogste prioriteit.

> Nieuwe trams aanleiding voor ambitieuze plannen Hobbemaplein